Video z kurzu taktickej medicíny TCCC 092020

Po fotkách z nášho kurzu taktickej medicíny si môžeš aj na videu pozrieť, ako tento trojdňový kurz prebieha. Zábery sú zostrihané z materiálu účastníkov kurzu TCCC.

Potešila nás účasť kurzantov zo záujmom o taktickú medicínu a prvú pomoc v krízových situáciách z rôznych oblastí – mali sme tu aktívnych členov armády, študentov medicíny aj laikov, ktorí sa orientujú v oblasti military.

Kurz bol náročný, pracovali sme dlho do noci – niektoré simulácie prebiehali aj do pol tretej rána. Všetci si tak vyskúšali, že nie je jednoduché sa plne sústrediť keď ste nevyspatý alebo pod stresom. Okrem potrebnej teórie a nácviku techník sme prešli simulácie (nie všetky sme stihli), ktoré prebiehali v zlej viditeľnosti alebo obmedzených podmienkach.

Kurz TCCC – Tactical Combat Casualty Care

Nie je iba o poskytovaní pomoci v bojovom prostredí, kde sme ohrození nepriateľskou aktivitou. Je o schopnosti použitia rôznych techník zastavenia masívneho krvácania, zaistenia dýchacích ciest, zabezpečení dýchania, krvného obehu a ďalších zranení pod akoukoľvek hrozbou a v podmienkach, ktoré majú k ideálnej práci veľmi ďaleko.

U zranených, nech už z akejkoľvek príčiny, je potrebné zabezpečiť dôkladné ošetrenie aj rýchlu evakuáciu mimo oblasť ohrozenia. Práve o tom je kurz TCCC. Ak si členom ozbrojených zložiek štátu, záchranných zložiek (polícia, hasiči, záchranári) naučíš sa využívať techniky a prostriedky, ktoré v teréne pomôžu zachraňovať ľudské životy.

Registrácia na 3 dňový kurz taktickej medicíny:

respondacademy.sk/kurzy/tccc-cls-tactical-combat-casualty-care-kurz-prvej-pomoci-special

Foto zo septembrového kurzu TCCC:

respondacademy.sk/foto-z-kurzu-taktickej-mediciny-tccc-092020/

Cena zahrňuje kompletné zastrešenie kurzu, inštruktorov, výcvikové pomôcky, ubytovanie a stravu počas celého trvania kurzu.

Kurzy TCCC CLS Tactical Combat Casualty Care

Ak chceš o téme TCCC Tactical Combat Casualty Care a poskytovaní prvej pomoci vedieť viac, odporúčame Ti zúčastniť sa niektorého z našich kurzov taktickej medicíny. Sú určené pre každého, koho zaujíma taktická medicína, práca ako Combat medic, Combat lifesaver a podobne.
Naučíme Ťs všetko dôležité, vyskúšaš si všetky postupy a zažiješ simulácie, ktoré Ti pomôžu zapamätať si a zvládať postupy aj v stresových situáciách.

Kurzy FPOS First Person on Scene / CFR Civilian First Responder

Chceš o poskytovaní prvej pomoci v bežnom civilnom vedieť viac? Zúčastni sa niektorého z našich kurzov FPOS alebo CFR.
Podobne ako kurzy TCCC aj tu Ťa naučíme všetko dôležité a zažiješ modelové situácie, kde si všetky postupy vyskúšaš.