Rýchla príprava setu na intravenózny vstup

Nech ideš robiť akékoľvek zdravotnícke ošetrenie, v kritickej situácii hrá čas proti Tebe. Preto je dobré sa pripraviť tak, aby si v danej chvíli nemusel strácať minúty na činnosti, ktoré môžeš urobiť už pred zásahom.

Ak máš zraneného a počas ošetrenia mu potrebuješ podať náhradné roztoky alebo lieky priamo do žily, môžeš si predpripraviť celý intravenózny (ďalej len “IV”) set tak, aby si na mieste mal všetko okamžite poruke.

Ukážem Ti malý trik, ktorý ušetrí čas nielen keď potrebuješ IV vstup zabezpečiť, ale urýchli to aj prípadnú evakuáciu pri neočakávanej hrozbe.

Zaujíma Ťa taktická medicína a chceš sa naučiť viac?
Vyskúšaj náš bezplatný kurz základov TCCC: https://onlineresponder.sk/
Prihlás sa na náš špeciálny 3-dňový kurz: https://respondacademy.sk/kurzy/tccc-tactical-combat-casualty-care-kurz-prvej-pomoci-special

Kurzy TCCC CLS Tactical Combat Casualty Care

Ak chceš o téme TCCC Tactical Combat Casualty Care a poskytovaní prvej pomoci vedieť viac, odporúčame Ti zúčastniť sa niektorého z našich kurzov taktickej medicíny. Sú určené pre každého, koho zaujíma taktická medicína, práca ako Combat medic, Combat lifesaver a podobne.
Naučíme Ťs všetko dôležité, vyskúšaš si všetky postupy a zažiješ simulácie, ktoré Ti pomôžu zapamätať si a zvládať postupy aj v stresových situáciách.

Kurzy FPOS First Person on Scene / CFR Civilian First Responder

Chceš o poskytovaní prvej pomoci v bežnom civilnom vedieť viac? Zúčastni sa niektorého z našich kurzov FPOS alebo CFR.
Podobne ako kurzy TCCC aj tu Ťa naučíme všetko dôležité a zažiješ modelové situácie, kde si všetky postupy vyskúšaš.