Kurz prvej pomoci deťom v TV Central

Kurzy prvej pomoci deťom Zachráň ma, mami! sme do tohto roku organizovali prevažne v okolí Bratislavy. Dostávali sme ale otázky z viacerých iných miest, prečo tieto kurzy prvej pomoci nerobíme aj inde. A tak sme sa napokon s našou Ninou Martinčičovou, ktorá je zároveň c ertifikovanou inštruktorkou prvej pomoci dohodli, že to vyskúšame a ideme do toho.

V Nitre Čermáni sme workshop zorganizovali v rodinnom a detskom centre Motolino na Potravinárskej. Ak ste z Nitry, tak si tam skočte na kávu a s deťmi do herničky – info o Motoline nájdete tu: https://www.facebook.com/Motolino-104827092141897.

Popri tom sa nám ozvali redaktorky z lokálnej Televízie Central (vysielanie nájdete na káblovke alebo na cetv.sk a ich profil na facebooku tu: https://www.facebook.com/TeleviziaCE/), že by radi prišli natočiť niekoľko záberov z workshopu.

Zostrihaný výsledok si môžete pozrieť v reportáži.

Prvá pomoc deťom – pre koho je tento kurz

Kurz Zachráň ma, mami je určený nielen všetkým rodičom, či už detičky majú alebo sa na ich príchod ešte len pripravujú  vo fáze tehotenstva, ale aj všetkým, ktorí s deťmi pracujú… napríklad učitelia v materských alebo základných školách, škôlkach, družinách, na záujmových krúžkoch, trénerom, inštruktorom a podobne. Aj keď pri nácviku jednotlivých život zachraňujúcich úkonov a techník používame na tomto kurze prvej pomoci figuríny bábätiek, tak prakticky všetky postupy sa uplatňujú aj pri starších deťoch.

Samozrejme, pokiaľ sa praktikuje iný, alebo pozmenený postup, tak všetky tieto rozdiely a detaily si na workshope Zachráň ma, mami spoločne prechádzame a vysvetľujeme.

Kurz prvej pomoci deťom a aké témy preberáme

Do základného 4 hodinového kurzu sme zaradili najmä témy, ktoré považujeme za najdôležitejšie z pohľadu laikov a včasného poskytnutia prvej pomoci do času, kým na miesto udalosti dorazí záchranná služba, či už je to posádka rýchlej zdravotníckej služby alebo rýchlej lekárskej služby.

Témy workshopu sú:

  • Bezpečnosť pri poskytovaní prvej pomoci deťom
  • Šok a zásada 3T
  • Volám pomoc – komunikácia s IZS a aplikácia 155.sk
  • Dieťa sa mi dusí
  • Dieťa mi krváca / cudzí predmet v rane
  • Dieťa je v bezvedomí
  • Oživovanie – KPR a externý defibrilátor (AED)

Kurz prvej pomoci – kde budeme najbližšie

Termíny a miesta konania kurzu môžeš nájsť na detailnej stránke samotného kurzu. V čase publikovania máme naplánované najbližšie podujatie v Stupave a Trnave. Zaregistrovať sa môžeš priamo na stránke kurzu.