Zážitková streľba 3 – Special forces
od 265€

20/12/2030
od 265€

ZÁŽITKOVÁ STREĽBA ZO STRELNÝCH ZBRANÍ

265€ - 1 osoba / 445€ - 2 osoby

Väčší počet osôb podľa dohody.

Možnosť realizácie v rámci firemného teambuildingu.

Rád by si zažil pocit zo streľby z krátkej (pištoľ) alebo dlhej strelnej zbrane (puška)? Ak Ti nevyhovuje možnosť ísť na strelecký kurz alebo chceš streľbu iba vyskúšať, máme pre Teba alternatívu ako na to. Zážitková streľba je vedená pod dohľadom inštruktora, takže sa nebudeš musieť báť, že by si to nezvládol.

Na zážitkovú streľbu nepotrebuješ vlastniť zbrojný preukaz! S Respond Academy zažiješ naozajstnú streľbu. Žiadne 1-2 výstrely zo zbraní z najmenšieho kalibru, ktoré ani poriadne neucítiš a máš pocit, že strieľaš zo vzduchovky!

Obsah balíčka ZÁŽITKOVÁ STREĽBA 3 – Special forces:

 • prenájom strelnice – lokalita Strelnica EMEL Blatné (8km od Senca) – mapa TU
 • zapožičanie strelných zbraní Glock 45/45 MOS, GP Stribog SR9 A3, Izmash Saiga AK74, S.D.M. AK-47, Daniel Defense DDM4V5s, Bravo Company BCM4 CQB, Tikka T3X Compact Tactical
 • strelivo v množstve:
  • Glock 45: 15 nábojov kalibru 9mm Luger
  • GP Stribog SR9 A3 GEN2: 15 nábojov kalibru 9mm Luger
  • Kalašnikov Izmash Saiga AK74 s kolimátorom Vector Scrapper 1×25: 15 nábojov kalibru 5.45x39mm
  • Kalašnikov S.D.M. AK-47 Classic: 15 nábojov kalibru 7.62x39mm (aktuálne nedostupná)
  • AR15 Daniel Defense DDM4V5s s kolimátorom Holosun HS515C: 15 nábojov kalibru 5.56mm
  • AR15 Bravo Company BCM s kolimátorom EOTech EXPS2-0: 15 nábojov kalibru 5.56mm
  • Tikka T3X Compact Tactical s optikou : 5 nábojov kalibru .308 WIN
  • možnosť dokúpenia ďalšieho streliva: Glock+Stribog 0.60€/ks, AK47+AK74 0.80€/ks, AR15 0.80€/ks, Tikka T3X 1,80€/ks
 • ochrana zraku a sluchu
 • inštruktáž a zaškolenie
 • terče
 • pamätné fotky
 • …a samozrejme dobrá nálada

UPOZORNENIE: Zážitková streľba nenahrádza plnohodnotné kurzy streľby. Z tohto dôvodu sa počas inštruktáže okrem bezpečnostných poučení sústreďujeme predovšetkým na základné informácie o funkcii daných zbraní a bezpečnú manipuláciu pri nabíjaní, vybíjaní a streľbe na cieľ.

ZÁŽITKOVÁ STREĽBA 3 - Special forces - Z ČOHO SI ZASTRIEĽAŠ?

Ako vyzerá svet okom snipera?

Tikka T3x TAC A1 FDE s optikou Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C

Aké je to pozerať sa na cieľ cez optiku puškohľadu ostreľovacej pušky? Na prvý pohľad veľmi jednoducho, no v realite každý výstrel nemusí zďaleka zasiahnuť presne tam, kde ostreľovač mieril. Hlavne pri dlhých vzdialenostiach dokážu výstrel ovplyvniť mnohé faktory vrátane sily a intenzity vetra, vlhkosti ovzdušia, teploty… Rekord v streľbe na dlhú aktuálne drží Rus Andrej Rjabinsky, ktorý zasiahol cieľ vo vzdialenosti 4.1km a prekonal tak predchádzajúci rekord kanadského snajpera z roku 2017, ktorý bol 3.5km.

Tikka T3x TAC A1, kal. .308Win.

Aké je to pozerať sa na cieľ cez optiku puškohľadu ostreľovacej pušky? Bolt action puška fínskej značky Tikka T3x TAC A1 v kalibri .308 Winchester je vzhľadom k svojim rozmerom, cenou a vlastnosťami výborný kompromis medzi mobilitou a presnosťou. Dopredu sme namontovali dvojnožku Harris Bipod S-BRM, ktorá tvorí stabilnú oporu pri streľbe v ľahu alebo využiteľnej prekážke. Spätný ráz je kompenzovaný cez úsťovú brzdu Seekins Precision ATC. Vymenili sme aj štandardnú fabrickú spúšť za topkový kus od Timney Triggers.

Pri výbere puškohľadu sme siahli na Vortex Strike Eagle FFP 5-25×56 EBR-7C s dostatočným priblížením 5 až 25x, aby si videl miesto zásahu značne a zreteľne. A možno zistíš, že sniper to napokon nemá až také jednoduché ako sa zdá.

Ruská škola Michaila Kalašnikova

Kalašnikov Izmash Saiga AK74 s kolimátorom Vector Scrapper 1x25

Izmash Saiga AK74

Modernizovaná verzia “Kalašnikova” priamo od ruského koncernu Kalashnikov. Oproti pôvodnej verzii AK47 prináša viacero zmien, ovládanie a koncept však zostali postavené na rovnakom základe. Kalashnikov Saiga MK105 má sklopnú pažbu, ktorá uľahčuje manipuláciu pri presunoch, rovnako je možné na predpažbie priamo namontovať taktické doplnky. Náš model používa modernejšie strelivo v kalibri 5.45x39mm.

Našu Saiga MK105 sme vylepšili výmenou krytu záveru s RIS lištou od výrobcu FAB Defense, ktorá nám umožnila použiť na zjednodušenie a zrýchlenie zamierenia na cieľ kolimátor Vector Scrapper 1X25. Vymenili sme púvodné predpažbie za SAG MK1 PRO, zväčšili naťahovaciu páku pridaním komfortnejšieho modulu. Ďalšie vylepšenie spočíva vo výmene zadnej sklopnej pažby z originálnej na výsuvnú. Tu sme použili sklopný adaptér MTK a pažbu Magpul CTR Carbine. A aby toho nebolo málo, pôvodná spúšť je vymenená za model ALG AK Enhanced with Lightning Bow. Z tohto ÁKáčka je radosť strieľať!

Kalašnikov S.D.M. AK-47 Classic

Zážitková streľba zo strelných zbraní Kalasnikov

AK-47 (Avtomat Kalašnikova vzor 1947) – legenda všetkých legiend v klasickom prevedení s pevnou drevennou pažbou od čínskeho výrobcu S.D.M (Norinco). Kalašnikov je jedna z najpoužívanejších zbraní vo svete. Od roku 1949 dodnes sa vyrobilo viac ako 80 miliónov kusov AK-47 a jeho variácií. Používajú ju armády v 50 krajinách ale vidieť ju môžete na neprebernom množstve fotiek, či už v rukách pastierov kôz na strednom východe, kmeňových bojovníkov v Afrike, gangstrov v Ázii či Amerike. Okrem Ruska sa vyrába približne v 20 krajinách a všade je obľúbená pre jej konštrukčnú jednoduchosť, nízku potrebu údržby a spoľahlivosť v každom počasí.

Tento Kalašnikov sme ponechali v originálnej fabrickej konfigurácii, takže na ňom nenájdete žiadne vylepšenia alebo taktické doplnky. Proste… klasika, ktorá sa nám páči presne taká aká je!

Americká platforma ARmalite

Pušky typu AR (skratka pochádza od názvu “Armalite” a nejedná sa teda o skrátený názov Assault Rifle) sú synonymom amerického prístupu k vývoju. Zbrane z tejto “západnej” konštruktérskej platformy sú mimoriadne obľúbené vo všetkých oblastiach, kde sa strelné zbrane používajú. Ich výhodou je nielen vysoká presnosť ale hlavne široké možnosti pre úpravu, ladenie a upevnenie taktických doplnkov. Nájdete ich v rukách členov špeciálnych vojenských a policajných jednotiek, patria k štandardnej výbave jednotiek armád NATO. Svoje miesto našli aj u športových strelcov, kde je pri dynamickej streľbe potrebné spojiť rýchlosť, obratnosť a presnosť. Každý používateľ si ich dokáže namodifikovať presne podľa svojich potrieb.

Daniel Defense a Bravo Company USA patria medzi popredných výrobcov pušiek na platforme AR15. Na zážitkovej streľbe v Respond Academy si vyskúšaš streľbu z dvoch modelov:

AR15 Daniel Defense DDM4V5s s kolimátorom Holosun HS515C

Zážitková streľba zo strelných zbraní Daniel Defence AR15

Daniel Defense DDM4V5S s dĺžkou hlavne 14,5″ sme namodifikovali novou spúšťou s ľahším odporom a doplnkami americkej značky Magpul (pažba, pažbička, frontgrip) pre ešte lepší pocit zo streľby. Pre rýchle zamierenie sme siahli po kolimátore Holosun HS515C. Silu spätného nárazu pri výstrele znižuje kompenzátor od BCM. pre prípad streľby v znížených svetelných podmienkach je na predpažbí namontované svetlo Streamlight ProTac RM2 s diaľkovým ovládaním.

AR15 Bravo Company BCM4 CQB s kolimátorom EOTech EXPS2-0

Zážitková streľba zo strelných zbraní BCM AR15

Bravo Company USA BCM CQB 11 MCMR je kratší model s hlavňou dlhou 11″, ktorého názov napovedá, že sa jedná o pušku pre boj na kratšie vzdialenosti a v stiesnenejších priestoroch. Obratnosť, manipulácia, nízka hmotnosť a výborná presnosť z krátkych modelov robia voľbu č.1 pre členov špeciálnych a protiteroristických skupín.

Naše BéCéeMko sme doplnili o špičkový holografický kolimátor EOTech EXPS2-0 a v spojení s predným gripom budú Tvoje nahodenia na cieľ rýchle, presné a sebaisté. Luxusná a rýchla streľba je zabezpečená aj vďaka ďalším novým komponentom, ktorými sú tichá vratná pružina JP Rifles Gen 2, obojstranná naťahovacia páka Radian Raptor SL, kompenzátor spätného rázu SureFire ProComp a spúšť TriggerTech AR Single-Stage – AR-15, Diamond.

Rakúska spoľahlivosť pištolí značky GLOCK

Rakúsky výrobca zbraní GLOCK patrí k jedným z najlepších výrobcov krátkych strelných zbraní vo svete. Pištole GLOCK sa dnes nachádzajú vo výzbroji silových zložiek veľkého množstva štátov (polícia, armáda), rovnako sú pre svoju spoľahlivosť, jednoduchosť a presnosť obľúbenými zbraňami súkromných bezpečnostných organizácií. Vďaka širokej ponuke modelov v rôznych prevedeniach a kalibroch sú mimoriadne rozšírené aj v civilnom sektore, kde sú využívané na osobnú ochranu aj športovú streľbu.

GLOCK 45 / GLOCK 45 s kolimátorom Holosun SCS-MOS GR

Zážitková streľba zo strelných zbraní Glock

Model Glock 45 je takzvaným “crossoverom”. Pri jeho konštrukcii si vývojári zobrali kratší rozmer záveru z modelu 19 a plnohodnotnú pažbičku z Glocku 17. Vznikla tak vynikajúca pištoľ so všetkými prednosťami najnovšej piatej generácie výrobcu. Glock 45 máme v štandardnom prevedení s klasickými otvorenými mieridlami (upravený aj pre menšie ženské ruky) aj v modeli s kolimátorom Holosun SCS-MOS GR, ktorý zjednodušuje a urýchľuje zamierenie na konkrétny cieľ.

Karabína Stribog Made In Slovakia

Aj na Slovensku sa vyrábajú vynikajúce zbrane a modelová rada STRIBOG od producenta GRAND POWER zo Slovenskej Ľupče je toho ďalším dôkazom. STRIBOG využíva na streľbu rovnakú pištoľovú muníciu typu Luger 9mm ako veľké množstvo bežných samonabíjacích pištolí. Ich konštrukcia umožňuje jednoduché, stabilné a presné strieľanie na kratšie vzdialenosti. Streľba zo STRIBOGa je príjemná, bez silného spätného nárazu zbrane po vystrelení náboja a aj preto je veľmi zábavná.

STRIBOG SR9 A3 Gen2 s kolimátorom Vector Sparc AR

Stribog SR9A3

So Stribogom sa veľmi dobre strieľa aj v jeho základnom fabrickom vyhotovení s otvorenými a sklápateľnými mieridlami. Náš Stribog sme vylepšili iba pridaním optického zameriavača a predného gripu. V spojení s kolimátorom Vortex Sparc AR, veľmi rýchlo a intuitívne zamierite na cieľ.

Komfort streľby z nášho Striboga SR9 A3 druhej generácie ešte viac zlepší doplnená predná rukovať, ktorá úchop ešte viac spevní a pridá istotu aj strelcom so slabšími rukami. Pôvodná fabrická pažba nemala nastaviteľnú dĺžku a tak sme ju vymenili za Zhukov style custom výrobu laserovým spekaním nylonu od Black Panther.

OBJEDNAŤ SA NA ZÁŽITKOVÚ STREĽBU

  Zážitková streľba 3 - Special forces (Glock, Stribog, AK-47, AK74, AR15, TIKKA)


  *Ak chceš zážitok darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.