TCCC – Tactical Combat Casualty Care 2
129€ osoba

08/09/2030
129€ osoba

POPIS KURZU

TCCC (Tactical Combat Casualty Care) je špecializovaný kurz poskytovania prvej pomoci v kritických situáciách na bojisku. Štandard, ktorý dnes využívajú okrem armády USA aj všetky spojenecké krajiny NATO, vychádza zo skúseností získaných vo vojnových konfliktoch po celej Zemi.
Tento spôsob poskytovania prvej pomoci patrí k najmodernejším a najviac využívaným spôsobom, ako zachrániť čo najviac ľudsKých životov v konfliktných a vojnových zónach. Prejdeš si jednotlivými fázami tréningu rovnako, ako to robia aj členovia špeciálnych jednotiek a armád USA a NATO.

Zopakuješ si základné postupy z prvého kurzu. Nadviažeš zvládnutím pokročilých postupov podľa MARCHE protokolu. Naučíš sa tak poskytnúť rozšírenú neodkladnú pomoc počas priameho ohrozenia (Care Under Fire), v taktickej fáze (Tactical Field Care) aj pri evakuácii (TacEvac). Zvládneš správne vyhodnotiť situáciu, adekvátne zareagovať a použiť pokročilé postupy a nástroje.

PARAMETRE KURZU:

 • Dĺžka trvania: 8 hodín (teória 40%, prax a simulácie 60%)
 • Miesto konania: bude upresnené podľa počtu prihlásených, využite možnosť predregistrácie
 • Úroveň kurzu: pokročilá
 • Obmedzenie účasti: áno, účasť na kurze TZ105 TCCC – Tactical Combat Casualty Care 1

OBSAHOVÁ ŠTRUKTÚRA KURZU:

 • Úvod do TCCC
 • Systém postupu MARCHE protokolu
 • Zastavenie masívnych krvácaní – pokročilé postupy
 • Zabezpečenie dýchacích ciest – pokročilé postupy
 • Ošetrenie krvácaní a ďalších poranení – pokročilé postupy

ZÁZEMIE:

Tréningové pomôcky, spotrebný zdravotnícky materiál.

ČO SI PRINIESŤ:

Písacie potreby, taktická výstroj a oblečenie, airsoftovú zbraň, ochranné pomôcky,… Pre ďalšie informácie ohľadom odporúčanej výstroje alebo jej zapožičania nás neváhaj kontaktovať.

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Respond Academy si vyhradzuje právo odmietnuť účasť na kurze osobám pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a osobám, ktoré sú členmi alebo sympatizantami organizácií alebo hnutí podporujúcimi extrémizmus, terorizmus, rasovú alebo inú neznášanlivosť.

OBJEDNAŤ SA NA KURZ

  TZ206 TCCC - Tactical Combat Casaulty Care 2

  *Ak chceš kurz darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.  Inštruktori kurzu

  Peter Jakubik inštruktor kurzov Respond Academy

  Vyštudoval odbor Zdravotnícky záchranár. Vzdelávanie v oblasti taktickej medicíny absolvoval so špičkovými inštruktormi kurzov Timom Crantonom (Paramed), Radanom Doubravom (MedEvac), Vítom Kovářom (SOMT), Petrom Karmazínom (ÚVN Praha), Jaroslavom duchoňom (Elite Lhenice) a so slovenskými inštruktormi z 5. pluku špeciálneho určenia, Oliverom Valentovičom a Matejom Karlákom (AEM).  V roku 2019 absolvoval intenzívny výcvik v rámci predĺženej starostlivosti o zranených v Iraku.

  Ivan Dimov inštruktor kurzov Respond Academy

  Svoju prax začal pred viac ako 8 rokmi zdravotníckym kurz Combat Lifesaver. Odvtedy absolvoval viacero kurzov a stáží nielen v oblasti urgentnej a taktickej medicíny doma aj v zahraničí. Vzdelanie absolvoval na Vysokej škole Zdravotníckej v Prahe.

  Okrem vzdelania v rámci urgentnej medicíny absolvoval výcvik v oblasti lezeckej, vodnej a horskej záchrannej služby.

  Pracoval ako zdravotnícky záchranár v posádke RZP, v civilnej sfére aktuálne pôsobí na koronárnej jednotke v Prahe.