TCCC CLS špeciálny 3 dňový kurz taktickej medicíny
399€ osoba

12/12/2030
399€ osoba
Bol som na kurze TCCC a ako laik (cháp nie medicínsky študovaný človek). Všetko sa pekne preberalo od A po Z. Ako najväčšie pozitívum beriem to, že kurz je prioritne zameraní na praktickú časť. Ak bude treba niekde niekoho ošetriť, hlavne je vedieť ako sa to robí, a nie ako sa to píše v latinčine.
Plus veľká poklona chalanom, že vedia veľmi realisticky navodiť atmosféru, kde vo Vás vyvolajú únavu, stres či iné pocity, s ktorými sa v reálnom svete pri zachraňovaní určite stretnete. Odporúčam ho každému, kto chce byť pripravený. Aby vedel čo robiť, a ako čo najlepšie v prípade potreby pomôcť.
Šimon Š.

Šimon Š.

Material, znalosti a vedomosti instruktorov top ludia.

Andrej Ch.

Andrej Ch.

Získanie nových a praktické vyskúšanie starších znalostí o ktorých som v minulosti len počul.

Erik K.

Erik K.

POPIS KURZU

TCCC (Tactical Combat Casualty Care) je špecializovaný kurz poskytovania prvej pomoci v kritických situáciách na bojisku. Štandard, ktorý dnes využívajú okrem armády USA aj všetky spojenecké krajiny NATO, vychádza zo skúseností získaných vo vojnových konfliktoch po celej Zemi.
Tento spôsob poskytovania prvej pomoci patrí k najmodernejším a najviac využívaným spôsobom, ako zachrániť čo najviac ľudských životov v konfliktných a vojnových zónach.

Prejdeš si jednotlivými fázami tréningu rovnako, ako to robia aj členovia špeciálnych jednotiek a armád USA a NATO. Okrem potrebnej teórie sa naučíš všetky postupy podľa MARCHE protokolu a poskytnúť neodkladnú pomoc počas priameho ohrozenia, v taktickej fáze aj pri evakuácii. Čaká Ťa veľké množstvo denných aj nočných simulácií kde sa naučíš uplatňovať  taktické aj zdravotnícke postupy.

Ak Ťa zaujíma taktická medicína či profesia Combat medic, Combat lifesaver či First responder, tento intenzívny kurz je pre Teba ideálnou príležitosťou.

Cena kurzu zahrňuje ubytovanie a stravovanie.

PARAMETRE KURZU:

 • Termíny konania: 30.9.- 2.10.2022
 • Dĺžka trvania: 30 hodín (teória 40%, prax a simulácie 60%)
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Úroveň kurzu: pokročilá, vhodná aj pre začiatočníkov, vyučujú sa kompletné postupy
 • Obmedzenie účasti: nie

OBSAHOVÁ ŠTRUKTÚRA KURZU:

 • Úvod do TCCC
 • Systém postupu MARCHE protokolu
 • Zastavenie masívnych krvácaní (končatinové turnikety, junkčné turnikety, woundpacking, x-stat, iTClamp…)
 • Zabezpečenie dýchacích ciest (polohy, NPA, OPA, iGel, King, koniotomia…)
 • Ošetrenie krvácaní a ďalších poranení (konverzie, zlomeniny, popáleniny, poranenia hlavy…)
 • Evakuácia zranených

ZÁZEMIE:

Ubytovanie, tréningové pomôcky, bezplatné parkovanie, stravovanie formou polpenzie.

ČO SI PRINIESŤ:

Písacie potreby, taktická výstroj a oblečenie, airsoftovú zbraň, ochranné pomôcky,… Pre ďalšie informácie ohľadom odporúčanej výstroje alebo jej zapožičania nás neváhaj kontaktovať.

Možnosť zapožičania výstroje na kurz: 20€

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Kurz začína v piatok ráno a končí v nedeľu poobede.

Respond Academy si vyhradzuje právo odmietnuť účasť na kurze osobám pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a osobám, ktoré sú členmi alebo sympatizantami organizácií alebo hnutí podporujúcimi extrémizmus, terorizmus, rasovú alebo inú neznášanlivosť.

OBJEDNAŤ SA NA KURZ

  TZ409 TCCC špeciálny kurz

  *Ak chceš kurz darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.  Inštruktori kurzu

  Peter Jakubik inštruktor kurzov Respond Academy

  O taktickú medicínu sa začal zaujímať pred viac ako 6 rokmi. Absolvoval vzdelávanie so špičkovými inštruktormi kurzov Timom Crantonom (Paramed), Radanom Doubravom (MedEvac), Vítom Kovářom (SOMT), Petrom Karmazínom (ÚVN Praha) a so slovenskými inštruktormi Braňom Hrnčiarom (5. pluk špeciálneho určenia), Oliverom Valentovičom a Matejom Karlákom (AEM).  V roku 2019 absolvoval intenzívny výcvik v rámci predĺženej starostlivosti o zranených v Iraku.

  Vyštudoval odbor Zdravotnícky záchranár a študuje na Slovenskej zdravotníckej univerzite v odbore Urgentná zdravotná starostlivosť. Je členom Slovenského červeného kríža, dobrovoľného hasičského zboru a Asociácie samaritánov SR.

  INŠTRUKTOR PRE KURZY RESPOND ACADEMY:

  Ivan Dimov inštruktor kurzov Respond Academy

  Svoju prax začal pred viac ako 8 rokmi zdravotníckym kurz Combat Lifesaver. Odvtedy absolvoval viacero kurzov a stáží nielen v oblasti urgentnej a taktickej medicíny doma aj v zahraničí. Vzdelanie absolvoval na Vysokej škole Zdravotníckej v Prahe.

  Okrem vzdelania v rámci urgentnej medicíny absolvoval výcvik v oblasti lezeckej, vodnej a horskej záchrannej služby.

  Pracoval ako zdravotnícky záchranár v posádke RZP, v civilnej sfére aktuálne pôsobí na koronárnej jednotke v Prahe.

   

  INŠTRUKTOR PRE KURZY RESPOND ACADEMY:

  Fotky z kurzu