TCCC CLS špeciálny 3 dňový kurz taktickej medicíny
429€ osoba

12/12/2030
429€ osoba

TCCC – super kurz, super cvicenia, super lektori. Urcite doporucujem kazdemu kto chce vediet pomoct svojmu partakovi v pripade problemov.

Aurel S.

Aurel S.

Kurz mi rozšíril poznatky a umožnil sa otestovať v rôznych situáciach. Jedinečna možnosť niečo zažiť, taktiež perfektný prístup inštruktorov.

Jakub G.

Jakub G.

Zucastnila som sa kurzu TCCC ako uplny laik, medicky i takticky, a pre jeho zvladnutie stacila chut a nadsenie k ziskaniu novych znalosti a zrucnosti. Teoria sa v kratkych blokoch striedala s praxou a tak sme si mohli ihned vyskusat nadobudnute znalosti. Prepracovane nocne simulacie boli zaujimavou skusenostou, ktoru za beznych okolnosti nezazijete. Vsetkym organizatorom a kurzovym kolegom velke Dakujem za vyborne straveny cas.

Lenka R.

Lenka R.

POPIS KURZU

TCCC (Tactical Combat Casualty Care) je špecializovaný kurz poskytovania prvej pomoci v kritických situáciách na bojisku. Štandard, ktorý dnes využívajú okrem armády USA aj všetky spojenecké krajiny NATO, vychádza zo skúseností získaných vo vojnových konfliktoch po celej Zemi.
Tento spôsob poskytovania prvej pomoci patrí k najmodernejším a najviac využívaným spôsobom, ako zachrániť čo najviac ľudských životov v konfliktných a vojnových zónach.

Okrem potrebnej teórie sa naučíš všetky postupy podľa MARCHE protokolu a poskytnúť neodkladnú pomoc počas priameho ohrozenia, v taktickej fáze aj pri evakuácii. Čaká Ťa veľké množstvo denných aj nočných simulácií kde sa naučíš uplatňovať taktické aj zdravotnícke postupy.

Svojim prevedením (práca v teréne, zadymených priestoroch, pod stresom, pátranie po osobách počas nočných “misií”) je tento kurz na Slovensku jedinečný. Aj keď sa jedná o “zelenú medicínu”, veľká časť postupov pri ošetrení je obdobná aj bez toho, aby ste sa ocitli priamo v konfliktnej zóne.
Ľudskému telu je totiž v princípe jedno, či krváca z dôvodu postrelenia, pobodania, alebo ide o vážny úraz, autonehodu a podobne. Vždy to bude krv, ktorá vyteká z rany a vy ju budete musieť čím skôr a čo najefektívnejšie zastaviť. Rovnako to je aj pri zástave dýchania…
 
A práve o tom je náš kurz, ktorý priamo vychádza z metodiky TCCC, kedy je treba rýchlo identifikovať problém, správne sa rozhodnúť a efektívne urobiť ošetrenie.

PARAMETRE KURZU:

 • Termíny konania: jar 2023
 • Dĺžka trvania: 30 hodín (teória 40%, prax a simulácie 60%)
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Úroveň kurzu: pokročilá, vhodná aj pre začiatočníkov, vyučujú sa kompletné postupy
 • Obmedzenie účasti: nie

OBSAHOVÁ ŠTRUKTÚRA KURZU:

 • Úvod do TCCC
 • Systém postupu MARCHE protokolu
 • Zastavenie masívnych krvácaní (končatinové turnikety, junkčné turnikety, woundpacking, x-stat, iTClamp…)
 • Zabezpečenie dýchacích ciest (polohy, NPA, OPA, iGel, King, koniotomia…)
 • Ošetrenie krvácaní a ďalších poranení (konverzie, zlomeniny, popáleniny, poranenia hlavy…)
 • Evakuácia zranených

ZÁZEMIE:

Ubytovanie, tréningové pomôcky, bezplatné parkovanie, stravovanie formou polpenzie.

ČO SI PRINIESŤ:

Písacie potreby, taktická výstroj a oblečenie, airsoftovú zbraň, ochranné pomôcky,… Pre ďalšie informácie ohľadom odporúčanej výstroje alebo jej zapožičania nás neváhaj kontaktovať.

Možnosť zapožičania výstroje na kurz: 20€

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Kurz začína v piatok ráno a končí v nedeľu poobede.

Respond Academy si vyhradzuje právo odmietnuť účasť na kurze osobám pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a osobám, ktoré sú členmi alebo sympatizantami organizácií alebo hnutí podporujúcimi extrémizmus, terorizmus, rasovú alebo inú neznášanlivosť.

Cena kurzu zahrňuje ubytovanie a stravovanie.

OBJEDNAŤ SA NA KURZ

  TZ409 TCCC špeciálny kurz

  *Ak chceš kurz darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.  Inštruktori kurzu

  Peter Jakubik inštruktor kurzov Respond Academy

  Vzdelávanie v oblasti taktickej medicíny absolvoval so špičkovými inštruktormi kurzov Timom Crantonom (Paramed), Radanom Doubravom (MedEvac), Vítom Kovářom (SOMT), Petrom Karmazínom (ÚVN Praha) a so slovenskými inštruktormi z 5. pluku špeciálneho určenia, Oliverom Valentovičom a Matejom Karlákom (AEM).  V roku 2019 absolvoval intenzívny výcvik v rámci predĺženej starostlivosti o zranených v Iraku.

  Vyštudoval odbor Zdravotnícky záchranár a v svojom vzdelávaní ďalej pokračuje štúdiom v odbore Urgentná zdravotná starostlivosť. Je členom Slovenského červeného kríža, dobrovoľného hasičského zboru a Asociácie samaritánov SR.

  INŠTRUKTOR PRE KURZY RESPOND ACADEMY:

  Ivan Dimov inštruktor kurzov Respond Academy

  Svoju prax začal pred viac ako 8 rokmi zdravotníckym kurz Combat Lifesaver. Odvtedy absolvoval viacero kurzov a stáží nielen v oblasti urgentnej a taktickej medicíny doma aj v zahraničí. Vzdelanie absolvoval na Vysokej škole Zdravotníckej v Prahe.

  Okrem vzdelania v rámci urgentnej medicíny absolvoval výcvik v oblasti lezeckej, vodnej a horskej záchrannej služby.

  Pracoval ako zdravotnícky záchranár v posádke RZP, v civilnej sfére aktuálne pôsobí na koronárnej jednotke v Prahe.

   

  INŠTRUKTOR PRE KURZY RESPOND ACADEMY:

  Fotky z kurzu