TCCC CLS špeciálny 3 dňový kurz taktickej medicíny
459€ osoba

12/12/2030
459€ osoba

Jedinečný simulačný kurz taktickej medicíny TCCC (Tactical Combat Casualty Care) špecializovaný na prvú pomoc v kritických situáciách a konfliktných zónach. Štandard, ktorý dnes využívajú okrem armády USA aj všetky spojenecké krajiny NATO, vychádza zo skúseností získaných vo vojnových konfliktoch po celej Zemi.

 • Termíny: jar 2024
 • Dĺžka trvania: 36 hodín
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Obmedzenie účasti: Nie je potrebné predchádzajúce zdravotnícke vzdelanie. Vhodné aj pre začiatočníkov, vyučujú sa kompletné postupy.
TCCC CLS Tactical Combat Casualty Care kurz

TCCC CLS 3 dňový kurz taktickej medicíny - fotky

Viac fotiek z TCCC CLS kurzu taktickej medicíny nájdete na stránke nižšie.

TCCC CLS kurz taktickej medicíny - čo o nás povedali

Za mě skvělý zážitek, super přístup zkušených instruktorů. Kladně hodnotím profesionalitu kurzu z hlediska materiálního (figuríny, simulátory, zdravotnické vybavení…). Velice přínosný zkušenost jak do civilního, tak do vojenského života.

Natálie S.

Natálie S.

Kurz mi rozšíril poznatky a umožnil sa otestovať v rôznych situáciach. Jedinečna možnosť niečo zažiť, taktiež perfektný prístup inštruktorov.

Jakub G.

Jakub G.

Perfektne, velmi uzitocne informacie a skusenosti ziskate. Kurz TCCC bol velmi intenzivny a super pripraveny. Vrele odporucam. Vdaka pani!…

Ján P.

Ján P.

Recenzie sú prevzaté z hodnotení účastníkov kurzov na Facebooku a Google.

TCCC CLS 3 dňový kurz taktickej medicíny - inštruktori

Peter Jakubik inštruktor kurzov Respond Academy

Vyštudoval odbor Zdravotnícky záchranár. Vzdelávanie v oblasti taktickej medicíny absolvoval so špičkovými inštruktormi kurzov Timom Crantonom (Paramed), Radanom Doubravom (MedEvac), Vítom Kovářom (SOMT), Petrom Karmazínom (ÚVN Praha), Jaroslavom duchoňom (Elite Lhenice) a so slovenskými inštruktormi z 5. pluku špeciálneho určenia, Oliverom Valentovičom a Matejom Karlákom (AEM).  V roku 2019 absolvoval intenzívny výcvik v rámci predĺženej starostlivosti o zranených v Iraku.

Ivan Dimov inštruktor kurzov Respond Academy

Svoju prax začal pred viac ako 8 rokmi zdravotníckym kurz Combat Lifesaver. Odvtedy absolvoval viacero kurzov a stáží nielen v oblasti urgentnej a taktickej medicíny doma aj v zahraničí. Vzdelanie absolvoval na Vysokej škole Zdravotníckej v Prahe.

Okrem vzdelania v rámci urgentnej medicíny absolvoval výcvik v oblasti lezeckej, vodnej a horskej záchrannej služby.

Pracoval ako zdravotnícky záchranár v posádke RZP, v civilnej sfére aktuálne pôsobí na koronárnej jednotke v Prahe.

TCCC CLS 3 dňový kurz taktickej medicíny - popis

POPIS KURZU

TCCC (Tactical Combat Casualty Care) je špecializovaný kurz poskytovania prvej pomoci v kritických situáciách na bojisku. Štandard, ktorý dnes využívajú okrem armády USA aj všetky spojenecké krajiny NATO, vychádza zo skúseností získaných vo vojnových konfliktoch po celej Zemi.
Tento spôsob poskytovania prvej pomoci patrí k najmodernejším a najviac využívaným spôsobom, ako zachrániť čo najviac ľudských životov v konfliktných a vojnových zónach.

Okrem potrebnej teórie sa naučíš všetky postupy podľa MARCHE protokolu a poskytnúť neodkladnú pomoc počas priameho ohrozenia, v taktickej fáze aj pri evakuácii. Čaká Ťa veľké množstvo denných aj nočných simulácií kde sa naučíš uplatňovať taktické aj zdravotnícke postupy.

Svojim prevedením (práca v teréne, zadymených priestoroch, pod stresom, pátranie po osobách počas nočných “misií”) je tento kurz na Slovensku jedinečný. Aj keď sa jedná o “zelenú medicínu”, veľká časť postupov pri ošetrení je obdobná aj bez toho, aby ste sa ocitli priamo v konfliktnej zóne.
Ľudskému telu je totiž v princípe jedno, či krváca z dôvodu postrelenia, pobodania, alebo ide o vážny úraz, autonehodu a podobne. Vždy to bude krv, ktorá vyteká z rany a vy ju budete musieť čím skôr a čo najefektívnejšie zastaviť. Rovnako to je aj pri zástave dýchania…
 
A práve o tom je náš kurz, ktorý priamo vychádza z metodiky TCCC, kedy je treba rýchlo identifikovať problém, správne sa rozhodnúť a efektívne urobiť ošetrenie.

PARAMETRE KURZU:

 • Termíny konania: jar 2024
 • Dĺžka trvania: 36 hodín
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Úroveň kurzu: pokročilá, vhodná aj pre začiatočníkov, vyučujú sa kompletné postupy
 • Obmedzenie účasti: nie

OBSAHOVÁ ŠTRUKTÚRA KURZU:

 • Úvod do TCCC
 • Systém postupu MARCHE protokolu
 • Zastavenie masívnych krvácaní (končatinové turnikety, junkčné turnikety, woundpacking, x-stat, iTClamp…)
 • Zabezpečenie dýchacích ciest (polohy, NPA, OPA, iGel, King, koniotomia…)
 • Ošetrenie krvácaní a ďalších poranení (konverzie, zlomeniny, popáleniny, poranenia hlavy…)
 • Evakuácia zranených

ZÁZEMIE:

Ubytovanie, tréningové pomôcky, bezplatné parkovanie, stravovanie formou polpenzie.

ČO SI PRINIESŤ:

Písacie potreby, taktická výstroj a oblečenie, airsoftovú zbraň, ochranné pomôcky,… Pre ďalšie informácie ohľadom odporúčanej výstroje alebo jej zapožičania nás neváhaj kontaktovať.

Možnosť zapožičania výstroje na kurz: 20€

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Kurz začína v piatok ráno a končí v nedeľu poobede.

Respond Academy si vyhradzuje právo odmietnuť účasť na kurze osobám pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a osobám, ktoré sú členmi alebo sympatizantami organizácií alebo hnutí podporujúcimi extrémizmus, terorizmus, rasovú alebo inú neznášanlivosť.

Cena kurzu zahrňuje ubytovanie a stravovanie.

TCCC CLS 3 dňový kurz taktickej medicíny - registrácia

  TZ409 TCCC špeciálny kurz

  *Ak chceš kurz darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.  TCCC CLS 3 dňový kurz taktickej medicíny - fotky

  TCCC, CLS, taktická medicína - prečo ju učíme

  Zaujíma Ťa práca vojenských záchranárov v konfliktných oblastiach a bojových zónach? Nemusíš byť priamo príslušníkom ozbrojených síl alebo pracovať ako kontraktor v niektorej z množstva súkromných bezpečnostných agentúr, ktoré práve v takýchto oblastiach poskytujú svoje služby. Dnes aj na príklade z Ukrajiny vidíme, že situácia sa môže veľmi rýchlo zmeniť a do záchranárskych prác pri priamej alebo nepriamej hrozbe sa muselo zaškoliť veľké množstvo “nevojakov”.

  Záchranári museli prejsť zmenou myslenia a reagovať na vzniknutú situáciu spojenú nielen s možnou hrozbou ale aj s charakterom zranení. TCCC – Tactical Combat Casualty Care je metodika, ktorá spája v sebe vedomosti z civilnej medicíny a upravuje ich na použitie spolu s nutnosťou vnímať taktickú časť postupu. Spojili sa tak dva svety aby zachránili čo najväčšie množstvo životov.

  Odporúčame Ti pozrieť sa aj na stránku https://deployedmedicine.com/ kde nájdeš popísané aktuálne postupy. Avšak… raz skúsiť je lepšie ako stokrát čítať. Na našom kurze taktickej medicíny si vyskúšaš jednotlivé postupy aj počas zhoršených podmienok… výcvik a tréning prebieha v unikátnom areáli, kde si vyskúšaš simulácie v niekoľko poschodovom hoteli, rozborených budovách, zákopoch, v lese… a to vo dne aj v noci. Stres, únava aj málo oddychu Ti ešte viac umocnia tréning a oveľa lepšie si tak zapamätáš čo treba robiť.