TCCC CLS 2 – Operácia Rising Sun – simulácie v teréne
429€ osoba

20/12/2030
429€ osoba

TCCC 2 – Operácia Rising Sun je svojim konceptom unikátny kurz taktickej medicíny. V simulácii budeš súčasťou tímu medikov nasadených na oslobodenom území neďaleko línie kontaktu. Budeš riešiť množstvo zdravotníckych zásahov a protivníkom nebude iba čas a obmedzený materiál. Zapojíš sa aj do plánovania, logistiky a velenia. Bude to skutočná výzva!

 • Termíny: 4-6.8.2023 (simulačný kurz sa koná iba 1x ročne)
 • Dĺžka trvania: 40 hodín
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Obmedzenie účasti: Účasť na 3 dňovom kurze taktickej medicíny TCCC alebo relevantná alternatíva
TCCC CLS Tactical Combat Casualty Care kurz

TCCC CLS - kurz taktickej medicíny - čo o nás povedali

Material, znalosti a vedomosti instruktorov top ludia.

Andrej Ch.

Andrej Ch.

Absolvovany kurz taktickej medicíny. Najlepsie 3 dni a najlepsie investovane eura ak sa bavime o tom, ze sa chces niekam posunut. Training staff absolutni profesionali. Fyzicky aj psychicky bolo treba naozaj zapnut.

Matej G.

Matej G.

Výborne využitý čas s úžasnými, dokonalými inštruktormi a figurantami + účastníci kurzu = perfektný tým. Dostala som oveľa, oveľa viac, ako som očakávala. Do detailov dotiahnutý kurz. Teším sa na ďalší.

Oľga S.

Oľga S.

Recenzie sú prevzaté z hodnotení účastníkov kurzov na Facebooku a Google.

TCCC 2 - Operácia Rising Sun - kurz taktickej medicíny - inštruktori

Peter Jakubik inštruktor kurzov Respond Academy

Vyštudoval odbor Zdravotnícky záchranár. Vzdelávanie v oblasti taktickej medicíny absolvoval so špičkovými inštruktormi kurzov Timom Crantonom (Paramed), Radanom Doubravom (MedEvac), Vítom Kovářom (SOMT), Petrom Karmazínom (ÚVN Praha), Jaroslavom duchoňom (Elite Lhenice) a so slovenskými inštruktormi z 5. pluku špeciálneho určenia, Oliverom Valentovičom a Matejom Karlákom (AEM).  V roku 2019 absolvoval intenzívny výcvik v rámci predĺženej starostlivosti o zranených v Iraku.

Ivan Dimov inštruktor kurzov Respond Academy

Svoju prax začal pred viac ako 8 rokmi zdravotníckym kurz Combat Lifesaver. Odvtedy absolvoval viacero kurzov a stáží nielen v oblasti urgentnej a taktickej medicíny doma aj v zahraničí. Vzdelanie absolvoval na Vysokej škole Zdravotníckej v Prahe.

Okrem vzdelania v rámci urgentnej medicíny absolvoval výcvik v oblasti lezeckej, vodnej a horskej záchrannej služby.

Pracoval ako zdravotnícky záchranár v posádke RZP, v civilnej sfére aktuálne pôsobí na koronárnej jednotke v Prahe.

TCCC 2 - Operácia Rising Sun - kurz taktickej medicíny - popis

POPIS KURZU

TCCC 2  – Operácia Rising Sun je unikátny koncept kurzu taktickej medicíny pre všetkých absolventov trojdňového kurzu TCCC/CLS Respond Academy alebo alternatívneho kurzu v inej vzdelávacej organizácii. Nadstavba kurzu je spracovaná formou kontinuálnej simulácie priamo v teréne – žiadna učebňa, žiaden komfort teplej postele, žiadna 3x denne teplá strava od maminky!
 
Budeš súčasťou simulovaného nasadenia skupiny medikov na čerstvo oslobodenom území, neďaleko línie dotyku s frontovou líniou. V rámci predsunutej jednotky budeš pomáhať pri vytvorení improvizovaného zázemie z ktorého budete vyrážať na zásahy podľa požiadaviek velenia alebo aktuálnej situácie. Jednotlivé dynamické scenáre majú logickú nadväznosť a vychádzajú z reálnych zdokumentovaných udalostí, ktoré sa odohrali vo vojenských konfliktoch.
 

TCCC/CLS - kurz taktickej medicíny - video

PARAMETRE KURZU:

 • Termíny konania: 4-6.8.2023
 • Dĺžka trvania: 40 hodín
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Úroveň kurzu: pokročilá
 • Obmedzenie účasti: Účasť na 3 dňovom kurze taktickej medicíny TCCC alebo relevantná alternatíva

OBSAHOVÁ ŠTRUKTÚRA KURZU:

 • Rýchle zopakovanie princípov TCCC
 • Systém postupu MARCHE protokolu
 • Princípy fungovania FOB
 • Základy taktiky a reakcie na hrozbu
 • Práca v tíme (3-4 členné skupiny)
 • Spôsob práce v režime rotácií (REST, QRF, MISSION)
 • Zásady tímovej rádiokomunikácie
 • Základy plánovania a logistiky v krízových oblastiach
 • Prioritizácia pri obmedzenom množstve materiálu a zásob
 • Starostlivosť o zranených až do úspešnej evakuácie (v nebezpečnom aj zabezpečenom priestore)
 • Využitie telemedicíny

ZÁZEMIE:

Simulácia podmienok s improvizovaným pobytom priamo v teréne počas celého kurzu.

ČO SI PRINIESŤ:

Písacie potreby, taktická výstroj a oblečenie, airsoftovú zbraň, ochranné pomôcky, batoh na presuny, spacák… Pre ďalšie informácie ohľadom odporúčanej výstroje alebo jej zapožičania nás neváhaj kontaktovať.

Možnosť zapožičania výstroje na kurz: 20€

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Simulačný kurz začína v piatok a končí v nedeľu. Počas celého simulačného kurzu počítajte s diskomfortom trojdňového pobytu v teréne.

Respond Academy si vyhradzuje právo odmietnuť účasť na kurze osobám pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a osobám, ktoré sú členmi alebo sympatizantami organizácií alebo hnutí podporujúcimi extrémizmus, terorizmus, rasovú alebo inú neznášanlivosť.

TCCC 2 - Operácia Rising Sun - kurz taktickej medicíny - registrácia

  TCCC 2 - Operácia Rising Sun





  *Ak chceš kurz darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.



  TCCC CLS 3 dňový kurz taktickej medicíny - fotky

  TCCC, CLS, taktická medicína - prečo ju učíme

  Zaujíma Ťa práca vojenských záchranárov v konfliktných oblastiach a bojových zónach? Nemusíš byť priamo príslušníkom ozbrojených síl alebo pracovať ako kontraktor v niektorej z množstva súkromných bezpečnostných agentúr, ktoré práve v takýchto oblastiach poskytujú svoje služby. Dnes aj na príklade z Ukrajiny vidíme, že situácia sa môže veľmi rýchlo zmeniť a do záchranárskych prác pri priamej alebo nepriamej hrozbe sa muselo zaškoliť veľké množstvo “nevojakov”.

  Záchranári museli prejsť zmenou myslenia a reagovať na vzniknutú situáciu spojenú nielen s možnou hrozbou ale aj s charakterom zranení. TCCC – Tactical Combat Casualty Care je metodika, ktorá spája v sebe vedomosti z civilnej medicíny a upravuje ich na použitie spolu s nutnosťou vnímať taktickú časť postupu. Spojili sa tak dva svety aby zachránili čo najväčšie množstvo životov.

  Odporúčame Ti pozrieť sa aj na stránku https://deployedmedicine.com/ kde nájdeš popísané aktuálne postupy. Avšak… raz skúsiť je lepšie ako stokrát čítať. Na našom kurze taktickej medicíny si vyskúšaš jednotlivé postupy aj počas zhoršených podmienok… výcvik a tréning prebieha v unikátnom areáli, kde si vyskúšaš simulácie v niekoľko poschodovom hoteli, rozborených budovách, zákopoch, v lese… a to vo dne aj v noci. Stres, únava aj málo oddychu Ti ešte viac umocnia tréning a oveľa lepšie si tak zapamätáš čo treba robiť.