TCCC CLS 2 – Operácia Rising Sun – simulácie v teréne
429€ osoba

20/12/2030
429€ osoba

TCCC 2 – Operácia Rising Sun je svojim konceptom unikátny kurz taktickej medicíny. V simulácii budeš súčasťou tímu medikov nasadených na oslobodenom území neďaleko línie kontaktu. Budeš riešiť množstvo zdravotníckych zásahov a protivníkom nebude iba čas a obmedzený materiál. Zapojíš sa aj do plánovania, logistiky a velenia. Bude to skutočná výzva!

 • Termíny: 4-6.8.2023 (simulačný kurz sa koná iba 1x ročne)
 • Dĺžka trvania: 40 hodín
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Obmedzenie účasti: Účasť na 3 dňovom kurze taktickej medicíny TCCC alebo relevantná alternatíva
TCCC CLS Tactical Combat Casualty Care kurz

TCCC CLS - kurz taktickej medicíny - čo o nás povedali

TCCC – super kurz, super cvicenia, super lektori. Urcite doporucujem kazdemu kto chce vediet pomoct svojmu partakovi v pripade problemov.

Aurel S.

Aurel S.

Bol som na kurze TCCC a ako laik (cháp nie medicínsky študovaný človek). Plus veľká poklona chalanom, že vedia veľmi realisticky navodiť atmosféru, kde vo Vás vyvolajú únavu, stres či iné pocity…
Šimon Š.

Šimon Š.

Absolvovany kurz taktickej medicíny. Najlepsie 3 dni a najlepsie investovane eura ak sa bavime o tom, ze sa chces niekam posunut. Training staff absolutni profesionali. Fyzicky aj psychicky bolo treba naozaj zapnut.

Matej G.

Matej G.

Recenzie sú prevzaté z hodnotení účastníkov kurzov na Facebooku a Google.

TCCC 2 - Operácia Rising Sun - kurz taktickej medicíny - inštruktori

Peter Jakubik inštruktor kurzov Respond Academy

Vzdelávanie v oblasti taktickej medicíny absolvoval so špičkovými inštruktormi kurzov Timom Crantonom (Paramed), Radanom Doubravom (MedEvac), Vítom Kovářom (SOMT), Petrom Karmazínom (ÚVN Praha), Jaroslavom duchoňom (Elite Lhenice) a so slovenskými inštruktormi z 5. pluku špeciálneho určenia, Oliverom Valentovičom a Matejom Karlákom (AEM).  V roku 2019 absolvoval intenzívny výcvik v rámci predĺženej starostlivosti o zranených v Iraku.

Vyštudoval odbor Zdravotnícky záchranár a v svojom vzdelávaní ďalej pokračuje štúdiom v odbore Urgentná zdravotná starostlivosť. Je členom Slovenského červeného kríža, dobrovoľného hasičského zboru a Asociácie samaritánov SR.

Ivan Dimov inštruktor kurzov Respond Academy

Svoju prax začal pred viac ako 8 rokmi zdravotníckym kurz Combat Lifesaver. Odvtedy absolvoval viacero kurzov a stáží nielen v oblasti urgentnej a taktickej medicíny doma aj v zahraničí. Vzdelanie absolvoval na Vysokej škole Zdravotníckej v Prahe.

Okrem vzdelania v rámci urgentnej medicíny absolvoval výcvik v oblasti lezeckej, vodnej a horskej záchrannej služby.

Pracoval ako zdravotnícky záchranár v posádke RZP, v civilnej sfére aktuálne pôsobí na koronárnej jednotke v Prahe.

TCCC 2 - Operácia Rising Sun - kurz taktickej medicíny - popis

POPIS KURZU

TCCC 2  – Operácia Rising Sun je unikátny koncept kurzu taktickej medicíny pre všetkých absolventov trojdňového kurzu TCCC/CLS Respond Academy alebo alternatívneho kurzu v inej vzdelávacej organizácii. Nadstavba kurzu je spracovaná formou kontinuálnej simulácie priamo v teréne – žiadna učebňa, žiaden komfort teplej postele, žiadna 3x denne teplá strava od maminky!
 
Budeš súčasťou simulovaného nasadenia skupiny medikov na čerstvo oslobodenom území, neďaleko línie dotyku s frontovou líniou. V rámci predsunutej jednotky budeš pomáhať pri vytvorení improvizovaného zázemie z ktorého budete vyrážať na zásahy podľa požiadaviek velenia alebo aktuálnej situácie. Jednotlivé dynamické scenáre majú logickú nadväznosť a vychádzajú z reálnych zdokumentovaných udalostí, ktoré sa odohrali vo vojenských konfliktoch.
 

TCCC/CLS - kurz taktickej medicíny - video

PARAMETRE KURZU:

 • Termíny konania: 4-6.8.2023
 • Dĺžka trvania: 40 hodín
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Úroveň kurzu: pokročilá
 • Obmedzenie účasti: Účasť na 3 dňovom kurze taktickej medicíny TCCC alebo relevantná alternatíva

OBSAHOVÁ ŠTRUKTÚRA KURZU:

 • Rýchle zopakovanie princípov TCCC
 • Systém postupu MARCHE protokolu
 • Princípy fungovania FOB
 • Základy taktiky a reakcie na hrozbu
 • Práca v tíme (3-4 členné skupiny)
 • Spôsob práce v režime rotácií (REST, QRF, MISSION)
 • Zásady tímovej rádiokomunikácie
 • Základy plánovania a logistiky v krízových oblastiach
 • Prioritizácia pri obmedzenom množstve materiálu a zásob
 • Starostlivosť o zranených až do úspešnej evakuácie (v nebezpečnom aj zabezpečenom priestore)
 • Využitie telemedicíny

ZÁZEMIE:

Simulácia podmienok s improvizovaným pobytom priamo v teréne počas celého kurzu.

ČO SI PRINIESŤ:

Písacie potreby, taktická výstroj a oblečenie, airsoftovú zbraň, ochranné pomôcky, batoh na presuny, spacák… Pre ďalšie informácie ohľadom odporúčanej výstroje alebo jej zapožičania nás neváhaj kontaktovať.

Možnosť zapožičania výstroje na kurz: 20€

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Simulačný kurz začína v piatok a končí v nedeľu. Počas celého simulačného kurzu počítajte s diskomfortom trojdňového pobytu v teréne.

Respond Academy si vyhradzuje právo odmietnuť účasť na kurze osobám pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a osobám, ktoré sú členmi alebo sympatizantami organizácií alebo hnutí podporujúcimi extrémizmus, terorizmus, rasovú alebo inú neznášanlivosť.

TCCC 2 - Operácia Rising Sun - kurz taktickej medicíny - registrácia

  TCCC 2 - Operácia Rising Sun

  *Ak chceš kurz darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.  TCCC CLS 3 dňový kurz taktickej medicíny - fotky

  TCCC, CLS, taktická medicína - prečo ju učíme

  Zaujíma Ťa práca vojenských záchranárov v konfliktných oblastiach a bojových zónach? Nemusíš byť priamo príslušníkom ozbrojených síl alebo pracovať ako kontraktor v niektorej z množstva súkromných bezpečnostných agentúr, ktoré práve v takýchto oblastiach poskytujú svoje služby. Dnes aj na príklade z Ukrajiny vidíme, že situácia sa môže veľmi rýchlo zmeniť a do záchranárskych prác pri priamej alebo nepriamej hrozbe sa muselo zaškoliť veľké množstvo “nevojakov”.

  Záchranári museli prejsť zmenou myslenia a reagovať na vzniknutú situáciu spojenú nielen s možnou hrozbou ale aj s charakterom zranení. TCCC – Tactical Combat Casualty Care je metodika, ktorá spája v sebe vedomosti z civilnej medicíny a upravuje ich na použitie spolu s nutnosťou vnímať taktickú časť postupu. Spojili sa tak dva svety aby zachránili čo najväčšie množstvo životov.

  Odporúčame Ti pozrieť sa aj na stránku https://deployedmedicine.com/ kde nájdeš popísané aktuálne postupy. Avšak… raz skúsiť je lepšie ako stokrát čítať. Na našom kurze taktickej medicíny si vyskúšaš jednotlivé postupy aj počas zhoršených podmienok… výcvik a tréning prebieha v unikátnom areáli, kde si vyskúšaš simulácie v niekoľko poschodovom hoteli, rozborených budovách, zákopoch, v lese… a to vo dne aj v noci. Stres, únava aj málo oddychu Ti ešte viac umocnia tréning a oveľa lepšie si tak zapamätáš čo treba robiť.