Stop the bleed – kurz zástavy krvácania
49€ osoba

20/12/2030
49€ osoba

Už viac ako 2.4 milióna ľudí vo svete sa na kurze STOP THE BLEED naučilo, ako zastaviť masívne krvácanie a zabrániť tak vykrvácaniu. Vieš, že pri vážnom poranení tepny dokáže človek vykrvácať už za 1.5 minúty? Dovtedy záchranka nepríde!
Na kurze sa naučíš ako bezpečne postupovať na mieste nešťastia, ako rozpoznáš život ohrozujúce krvácanie aj aké techniky na jeho zastavenie vieš použiť. A samozrejme… všetko si na mieste prakticky vyskúšaš. Kurz je ukončený certifikátom STOP THE BLEED.

 • Termíny: pre uzatvorené skupiny dohodou
 • Dĺžka trvania: 3 hodiny
 • Miesto konania: dohodou
 • Obmedzenie účasti: Nie je potrebné predchádzajúce zdravotnícke vzdelanie. Vhodné aj pre začiatočníkov a laickú verejnosť.
Stop the bleed - kurz zastavy masivneho krvacania

STOP THE BLEED - Zástava masívneho krvácania - inštruktori

Peter Jakubik inštruktor kurzov Respond Academy

Vyštudoval odbor Zdravotnícky záchranár. Vzdelávanie v oblasti taktickej medicíny absolvoval so špičkovými inštruktormi kurzov Timom Crantonom (Paramed), Radanom Doubravom (MedEvac), Vítom Kovářom (SOMT), Petrom Karmazínom (ÚVN Praha), Jaroslavom duchoňom (Elite Lhenice) a so slovenskými inštruktormi z 5. pluku špeciálneho určenia, Oliverom Valentovičom a Matejom Karlákom (AEM).  V roku 2019 absolvoval intenzívny výcvik v rámci predĺženej starostlivosti o zranených v Iraku.

Ivan Dimov inštruktor kurzov Respond Academy

Svoju prax začal pred viac ako 8 rokmi zdravotníckym kurz Combat Lifesaver. Odvtedy absolvoval viacero kurzov a stáží nielen v oblasti urgentnej a taktickej medicíny doma aj v zahraničí. Vzdelanie absolvoval na Vysokej škole Zdravotníckej v Prahe.

Okrem vzdelania v rámci urgentnej medicíny absolvoval výcvik v oblasti lezeckej, vodnej a horskej záchrannej služby.

Pracoval ako zdravotnícky záchranár v posádke RZP, v civilnej sfére aktuálne pôsobí na koronárnej jednotke v Prahe.

STOP THE BLEED - kurz zástavy masívneho krvácania - popis

POPIS KURZU:

STOP THE BLEED je certifikovaný kurz zástavy masívneho krvácania určený pre laickú verejnosť. Vznikol pod záštitou The American College of Surgeons a v súčasnosti sa vyučuje v mnohých krajinách sveta. Absolvovalo ho už viac ako 2.6 milióna ľudí.

Masívne krvácanie je život ohrozujúci stav, pri ktorom zranený stráca veľmi veľké množstvo krvi sa krátky čas, čo bez pomoci znamená rýchly nástup hemoragického šoku a následnú smrť. Takéto poranenia nevznikajú iba vo vojnových konfliktoch alebo nebezpečných zónach. Autonehody, pracovné úrazy, zranenia spôsobené strelnou zbraňou, nožom… to je iba časť prípadov, kedy môže vplyvom okolností prísť k zraneniu s následným masívnym krvácaním. Niekedy však stačí iba nepozornosť pri manipulácii s ostrými predmetmi, výrobnými strojmi či náradím. Alebo za nešťastím môže stáť únava a zlyhanie materiálu alebo stroja.

Vedel si napríklad, že pri poranení tepny dokáže dospelý človek vykrvácať už do dvoch minút? To je kritický čas, počas ktorého je potrebné urobiť rýchle a efektívne zastavenie krvácania. Bez samoošetrenia alebo pomoci najbližšieho človeka na mieste končia takéto prípady zvyčajne tragicky. Záchranná zdravotná služba z najbližšieho stanovišťa (ak je voľná posádka a nemusí vyrážať z väčšej vzdialenosti) príde približne do 10 minút od prijatia výzvy na tel. čísle 155 alebo 112.

Na kurze sa naučíš ako bezpečne postupovať na mieste nešťastia, ako rozpoznáš život ohrozujúce krvácanie aj aké techniky na jeho zastavenie vieš použiť. A samozrejme… všetko si na mieste prakticky vyskúšaš. Kurz je ukončený certifikátom STOP THE BLEED.

PARAMETRE KURZU:

 • Termíny konania: využite možnosť predregistrácie
 • Dĺžka trvania: 2-3 hodiny
 • Miesto konania: Bernolákovo
 • Úroveň kurzu: základná, nie je potrebné žiadne predchádzajúce zdravotnícke vzdelanie

OBSAHOVÁ ŠTRUKTÚRA KURZU:

 • Bezpečnosť na mieste udalosti
 • Komunikácia so záchrannými zložkami
 • Identifikácia masívneho krvácanie
 • Techniky zastavenia krvácania: priamy tlak, hemostatiká a woundpacking, končatinové škrtidlá

ZÁZEMIE:

Tréningové pomôcky a simulátory.

ČO SI PRINIESŤ:

Pohodlné oblečenie, ktoré sa nebudeš báť mierne zašpiniť. Pre ďalšie informácie nás neváhaj kontaktovať.

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Respond Academy si vyhradzuje právo odmietnuť účasť na kurze osobám pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a osobám, ktoré sú členmi alebo sympatizantami organizácií alebo hnutí podporujúcimi extrémizmus, terorizmus, rasovú alebo inú neznášanlivosť.

Kurz STOP THE BLEED - registrácia

  CZ138 Kurz Stop the Bleed

  *Ak chceš kurz darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.  Kurz STOP THE BLEED - zástava masívneho krvácania - fotky