Kurz sebaobrany pri výstrahe a útoku nožom
99€ osoba

12/12/2030
99€ osoba

POPIS KURZU

Aj v krajinách, kde je zákaz nosiť alebo používať nože, dochádza k útokom s touto zbraňou. Paradoxne tieto krajiny patria štatisticky do popredných miest v rebríčkoch vrážd a útokov spáchaných práve nožom. Žiaden zákaz nezastaví útočníka so zbraňou. Aj keď naša krajina nepatrí do čela zoznamu, kde sú takéto útoky bežné, podobné incidenty sa stávajú aj u nás. Nemusí ísť o priamy útok. Môže ísť aj o vyhrážanie sa pri lúpežnom prepadnutí. Viete ako sa zachovať v takejto situácii? Alebo vedeli by ste odkloniť prípadný útok?

Respond Academy v spolupráci s Krav Maga Academy Bernolákovo pripravili seminár, kde sa zoznámiš so základom sebaobrany v prípade vyhrážania sa, alebo útoku nožom. Predstavíme Ti techniky, ktoré sa vyvíjali niekoľko desaťročí v systéme Krav Maga. Izrael je jedna z krajín, kde je najviac útokov na civilné obyvateľstvo vedených práve nožom. Takisto Ťa prevedieme aj psychickým priebehom konfrontácie, aby si v takejto situácii nezamrzol a aspoň niečo spravil pre bezpečie seba, alebo blízkych.

Tento kurz je vhodný pre záujemcov  od 14 rokov. Predošlé skúsenosti s bojovými umeniami alebo sebaobranou nie sú potrebné.

PARAMETRE KURZU:

 • Termíny konania: 24.9.2022
 • Dĺžka trvania: 6 hodín (teória 25%, prax a simulácie 75%)
 • Miesto konania: Krav Maga Academy Bernolákovo, Strojárenska 1, Bernolákovo, GPS: 48.20178, 17.28904
 • Úroveň kurzu: základná
 • Obmedzenie účasti: od 14 rokov

OBSAHOVÁ ŠTRUKTÚRA KURZU:

 • Špecifická taktická a technická sebaobrana v systéme Krav Maga
 • Blokovanie a obrana proti útokom
 • Práca so vzdialenosťou voči útočníkovi
 • Psychické nastavenie mysle voči situácii
 • Používanie bežných predmetov pre sebaobranu
 • Taktika pred útokom, počas útoku a po útoku
 • Vnímanie okolia a možných hrozieb

ZÁZEMIE:

Vlastné parkovanie, šatne, sociálne zariadenia a pitný režim.

ČO SI PRINIESŤ:

Tréningové oblečenie do telocvične, mäkkú sálovú obuv, alebo teplé ponožky.

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Pre ďalšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

Respond Academy si vyhradzuje právo odmietnuť účasť na kurze osobám pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a osobám, ktoré sú členmi alebo sympatizantami organizácií alebo hnutí podporujúcimi extrémizmus, terorizmus, rasovú alebo inú neznášanlivosť.

OBJEDNAŤ SA NA KURZ

  CD418 Špeciálny kurz sebaobrany pri útoku nožom

  *Ak chceš kurz darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.  Inštruktori kurzu

  Marek Jača inštruktor kurzov sebaobrana Krav maga Respond Academy

  Marek je certifikovaný inštruktor svetovej federácie Krav Maga Global pre zásahové a bezpečnostné zložky (Law Enforcement Instructor) a hlavný inštruktor Asociácie Krav Maga Slovensko pre políciu a armádu. Taktiež je držiteľ Krav Maga Global licencie ako inštruktor Krav Maga pre civilnú sféru (Krav Maga Self Defense Instructor). Momentálne je držiteľom technického stupňa GRADUATE 5. Už vyše tri roky vedie vlastné tréningové centrum Krav Maga v Bernolákove.