FPOS CFR unikátny 3 dňový kurz prvej pomoci
429€ osoba

08/12/2023
429€ osoba

Ak by si bol prvý v kritickej situácii, kde je potrebné poskytnúť prvú pomoc, vedel by si čo robiť? Tento intenzívny 3 dňový kurz spája prvky laickej prvej pomoci a využitie prostriedkov z taktickej medicíny. FPOS – First Person on Scene / CFR – Civilian First Responder je jediný kurz tohto typu s dennými a nočnými simuláciami na Slovensku!

 • Termíny: jeseň 2023
 • Dĺžka trvania: 36 hodín
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Obmedzenie účasti: Nie je potrebné predchádzajúce zdravotnícke vzdelanie. Vhodné aj pre začiatočníkov, vyučujú sa kompletné postupy.
LKurz prvej pomoci FPOS First person on Scene CFR Civilian First Responder

Kurz prvej pomoci - First person on scene / Civilian First Responder - fotky

Viac fotiek z kurz prvej pomoci – First person on scene / Civilian First Responder nájdete na stránke nižšie.

Kurz prvej pomoci - First person on scene / Civilian First Responder - čo o nás povedali

Absolvovany kurz taktickej medicíny. Najlepsie 3 dni a najlepsie investovane eura ak sa bavime o tom, ze sa chces niekam posunut. Training staff absolutni profesionali. Fyzicky aj psychicky bolo treba naozaj zapnut.

Matej G.

Matej G.

Bol som na kurze TCCC a ako laik (cháp nie medicínsky študovaný človek). Plus veľká poklona chalanom, že vedia veľmi realisticky navodiť atmosféru, kde vo Vás vyvolajú únavu, stres či iné pocity…
Šimon Š.

Šimon Š.

Zucastnila som sa kurzu TCCC ako uplny laik, medicky i takticky, a pre jeho zvladnutie stacila chut a nadsenie k ziskaniu novych znalosti a zrucnosti. Prepracovane nocne simulacie boli zaujimavou skusenostou, ktoru za beznych okolnosti nezazijete.

Lenka R.

Lenka R.

Recenzie sú prevzaté z hodnotení účastníkov kurzov na Facebooku a Google.

Kurz prvej pomoci - First person on scene / Civilian First Responder - inštruktori

Peter Jakubik inštruktor kurzov Respond Academy

Vzdelávanie v oblasti taktickej medicíny absolvoval so špičkovými inštruktormi kurzov Timom Crantonom (Paramed), Radanom Doubravom (MedEvac), Vítom Kovářom (SOMT), Petrom Karmazínom (ÚVN Praha), Jaroslavom duchoňom (Elite Lhenice) a so slovenskými inštruktormi z 5. pluku špeciálneho určenia, Oliverom Valentovičom a Matejom Karlákom (AEM).  V roku 2019 absolvoval intenzívny výcvik v rámci predĺženej starostlivosti o zranených v Iraku.

Vyštudoval odbor Zdravotnícky záchranár a v svojom vzdelávaní ďalej pokračuje štúdiom v odbore Urgentná zdravotná starostlivosť. Je členom Slovenského červeného kríža, dobrovoľného hasičského zboru a Asociácie samaritánov SR.

Ivan Dimov inštruktor kurzov Respond Academy

Svoju prax začal pred viac ako 8 rokmi zdravotníckym kurz Combat Lifesaver. Odvtedy absolvoval viacero kurzov a stáží nielen v oblasti urgentnej a taktickej medicíny doma aj v zahraničí. Vzdelanie absolvoval na Vysokej škole Zdravotníckej v Prahe.

Okrem vzdelania v rámci urgentnej medicíny absolvoval výcvik v oblasti lezeckej, vodnej a horskej záchrannej služby.

Pracoval ako zdravotnícky záchranár v posádke RZP, v civilnej sfére aktuálne pôsobí na koronárnej jednotke v Prahe.

Marek Jača inštruktor kurzov sebaobrana Krav maga Respond Academy

Marek je certifikovaný inštruktor svetovej federácie Krav Maga Global pre zásahové a bezpečnostné zložky (Law Enforcement Instructor) a hlavný inštruktor Asociácie Krav Maga Slovensko pre políciu a armádu. Taktiež je držiteľ Krav Maga Global licencie ako inštruktor Krav Maga pre civilnú sféru (Krav Maga Self Defense Instructor). Momentálne je držiteľom technického stupňa GRADUATE 5. Už vyše tri roky vedie vlastné tréningové centrum Krav Maga v Bernolákove.

Martincicova Nina instruktor kurzov prva pomoc

Certifikovaná inštruktorka kurzov prvej pomoci. Pôsobí aj ako zdravotnícka záchranárka na ZZS. Urgentnú zdravotnú starostlivosť vyštudovala na Slovenskej zdravotníckej univerzite. Počas štúdia absolvovala stáž na Západočeskej univerzite v Plzni s praxou na Záchrannej službe plzeňského kraja. 

Je členkou Slovenského Červeného kríža, Dobrovoľného hasičského zboru a Asociácia samaritánov Slovenskej republiky. Okrem civilnej medicíny absolvovala aj viaceré kurzy taktickej medicíny. Venuje sa charitatívnej práci v zdravotníckej oblasti pre ľudí bez domova.

FPOS CFR - intenzívny 3 dňový kurz prvej pomoci - popis

Ak by si bol prvý v kritickej situácii na mieste, kde je potrebné poskytnúť prvú pomoc, vedel by si čo máš robiť? Tento intenzívny 3 dňový kurz spája prvky laickej prvej pomoci a využitie prostriedkov z taktickej medicíny. FPOS – First Person on Scene / CFR – Civilian First Responder je 3 dňový intenzívny kurz plný simulácií, ktorý spája prvky civilnej laickej prvej pomoci a využitie prostriedkov známych skôr z taktickej medicíny.
Prečo takáto kombinácia? Pretože v súčasnej bezpečnostnej situácii sa pri množiacich útokoch môže stať, že charakter zranení a udalosti bude potrebovať viac ako iba ako “záklon hlavy a KPR”. Ak sa plánuješ pohybovať v oblastiach s vyšším rizikom (turizmus, služby kontraktora, osobnej ochrany, SBS…), tento kurz Ťa naučí správne reagovať v prípade, že to situácia bude vyžadovať.

Na kurze sa naučíš rýchle a efektívne spôsoby poskytovania pomoci v bežnom prostredí, kde sa môžeš stretnúť s rôznymi situáciami (autonehody, pády z výšky, bezvedomie, popáleniny, zlomeniny…) ale zároveň budeš vedieť zasiahnuť a zachrániť život aj pri rôznych typoch zranení prí útokoch nožmi alebo strelných poraneniach. Vďaka získaným vedomostiam budeš vedieť zachrániť život pred príchodom zložiek Integrovaného záchranného systému (IZS).

Osvojíš si techniky bezpečného prístupu k zranenému. Pochopíš súvislosti medzi jednotlivými krokmi pri poskytovaní neodkladnej prvej pomoci. Spoznáš prejavy rôznych zdravotných komplikácií a ich najvhodnejšie riešenie. Zvládneš zastaviť masívne krvácanie, zabezpečiť dýchanie či reagovať na ďalšie život ohrozujúce stavy s použitím základných zdravotných pomôcok. Naučíš sa ako reagovať pri nespolupracujúcich a agresívnych pacientoch bez vlastného ohrozenia. Všeko si vyskúšaš na množstve denných aj nočných simulácií.

Cena kurzu zahrňuje ubytovanie a stravovanie formou polpenzie po celý čas trvania kurzu.

PARAMETRE KURZU:

 • Termíny konania: predbežne jeseň 2023
 • Dĺžka trvania: 36 hodín
 • Miesto konania: Vyšehradné (pri Prievidzi)
 • Úroveň kurzu: pokročilá, vhodná aj pre začiatočníkov, vyučujú sa kompletné postupy
 • Obmedzenie účasti: nie

OBSAHOVÁ ŠTRUKTÚRA KURZU:

 • Kto je First Person on Scene, Civilian First Responder
 • Vyhodnotenie bezpečnosti, eliminácia rizík
 • Princípy záchrany podľa C-ABCDE protokolu
 • Prvotné a druhotné vyšetrenie
 • Bezvedomie, KPR (kardiopulmonálna resuscitácia), AED
 • Zásady manipulácie s postihnutým
 • Interné ochorenia a ich ošetrenie
 • Úrazy a vonkajšie poranenia
 • Mechanizmus úrazu a vplyv na činnosť záchrancu
 • Zastavenie masívnych krvácaní (tlakové obväzy, končatinové turnikety, woundpacking…)
 • Zabezpečenie dýchacích ciest a dýchania (polohy, NPA, OPA, laryngeálne masky)
 • Ošetrenie krvácaní a ďalších poranení (zlomeniny, popáleniny, poranenia hlavy…)
 • Komunikácia so záchranným systémom
 • Evakuácia a využiteľné prostriedky

ZÁZEMIE:

Ubytovanie, tréningové pomôcky, bezplatné parkovanie, stravovanie formou polpenzie.

ČO SI PRINIESŤ:

Písacie potreby, športové alebo turistické oblečenie… Pre ďalšie informácie nás neváhaj kontaktovať.

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Kurz začína v piatok ráno a končí v nedeľu poobede.

Respond Academy si vyhradzuje právo odmietnuť účasť na kurze osobám pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok a osobám, ktoré sú členmi alebo sympatizantami organizácií alebo hnutí podporujúcimi extrémizmus, terorizmus, rasovú alebo inú neznášanlivosť.

FPOS CFR - intenzívny 3 dňový kurz prvej pomoci - registrácia

  CZ132 Kurz prvej pomoci FPOS/CFR

  *Ak chceš kurz darovať inej osobe, objednaj darčekovú poukážku.  Unikátnosť konceptu tohto kurzu v Respond Academy

  Dnes aj na príklade z Ukrajiny vidíme, že bezpečnostná situácia sa môže veľmi rýchlo zmeniť a do záchranárskych prác pri priamej alebo nepriamej hrozbe sa muselo zaškoliť veľké množstvo “nevojakov”.

  Aj profesionálny záchranári museli prejsť zmenou myslenia a reagovať na vzniknutú situáciu spojenú nielen s možnou hrozbou ale aj s charakterom zranení. V krízových oblastiach alebo pri neočakávaných udalostiach sa ale nedá spoliehať na rýchly a včasný príchod záchranných zložiek. Preto je veľmi dobré ovládať rožšírené postupy poskytovania prvej pomoci.

  Metodiku FPOS CFR (First Person on Scene a Civilian First Responder) sme obohatili o prvy a postupy z viacerých oblastí. V podaní Respond Academy tak vznikol jedinečný koncept kurzu, aký je na Slovensku v spojení s nočnými a dennými simuláciami unikátny. Tento kurz u nás nielen laici z radov verejnosti, príslušníci polície ale aj príslušníci ozbrojených síl Slovenskej republiky..

  Na našom kurze si vyskúšaš jednotlivé postupy aj počas zhoršených podmienok… výcvik a tréning prebieha v reálnom priestore, kde si vyskúšaš simulácie v niekoľko poschodovom hoteli, rozborených budovách, zákopoch, v lese… a to vo dne aj v noci. Stres, únava aj málo oddychu Ti ešte viac umocnia tréning a oveľa lepšie si tak zapamätáš čo treba robiť.

  Ak by Ťa zaujímal koncept kurzov podľa TCCC – Tactical Combat Casualty Care, už niekoľko rokov organizujeme 3 dňové intenzívne kurzy taktickej medicíny.