Kurzy streľby Bratislava, strelnica Zohor

Obranná a taktická streľba - pištoľ, puška

Kurz streľby Ti pomôže odbúrať strach a naučí Ťa efektívnej a hlavne bezpečnej manipulácii. Ovládať strelnú zbraň v dnešnej bezpečnostnej situácii považujeme za jednu zo schopností, ktorá Ti môže v kritickej situácii zachrániť život.

Nezáleží, či si vlastníkom strelnej zbrane alebo nie. V čase, kedy bude zbraň k dispozícii a Ty budeš nútený sa brániť výrazne silnejšiemu protivníkovi už nebude čas rozmýšľať, ako sa používa. Budeš musieť okamžite reagovať! Preto je potrebné poznať jej ovládanie, spôsob použitia a využitie akýchkoľvek prostriedkov na mieste, ktoré Ti umožnia efektívnejšie reagovať a znížiť riziko vlastného ohrozenia.
Váhaš či sa zúčastníš tohto typu kurzu? Prečítaj si náš článok Prečo vedieť ovládať strelnú zbraň.

Pomôžeme Ti odbúrať strach zo streľby, naučíme vás bezpečne používať strelnú zbraň a brániť sa jej použitím aj proti výrazne silnejšiemu protivníkovi.

Na kurzy streľby nie je potrebné vlastniť zbrojný preukaz ani zbraň. Všetko potrebné Ti môžeme zapožičať.

Kurzy obrannej streľby z pištole - Bratislava, Zohor

Kurzy obrannej streľby z pušky - Bratislava, Zohor

ODPORÚČANIA ÚČASTNÍKOV KURZOV

Kurz civilnej obrannej strelby 1 – výborna príprava aj pre držitelov ZP. Skvelá príprava na samostatný tréning, profesionálny ale zároveň priatelský prístup inštruktorov.

Peter K.

Peter K.

Doporučujem každemu kto má aj nemá zbran, profesionalita v každom smere.

Peter Č.

Peter Č.

Veľmi sa mi páčil prístup všetkých na kurze. Super pristup inštruktorov, ochota vysvetliť viac krat po sebe ak som dačo robil nesprávne.

Erik Š.

Erik Š.

Kurzy obrannej streľby z pištole alebo pušky

PREČO POVAŽUJEME ZA UŽITOČNÉ OVLÁDAŤ ZBRAŇ?

Pretože vo chvíli, kedy ju budeš potrebovať použiť, budeš pravdepodobne v situácii, kedy budeš priamo ohrozený na živote, zdraví alebo majetku. OK – možno nie Ty, ale rodina, deti, blízki… a vtedy už bude veľmi neskoro premýšľať ako. Platí to hlavne, ak je útok vedený nepomerne väčšou silou, intenzitou alebo spôsobom, ktorý nedokážeš inak zastaviť a neexistuje reálna možnosť úteku či iného riešenia.
V realite je minimálna šanca, že sa útla 50-kilogramová žena dokáže efektívne ubrániť 120-kilovému násilníkovi bez použitia nejakého prostriedku. Možnosť použitia zbrane tak aspoň vyrovnáva šance.

V takejto situácii sa môžeš ocitnúť úplne bez vlastného pričinenia alebo dokonca ani nemusíš mať vlastnú strelnú zbraň. Tá sa na mieste incidentu môže ocitnúť aj bez Teba.

Sú strelné zbrane dobré alebo zlé?

V dnešnej spoločnosti existuje množstvo ľudí, ktorí nezdieľajú rovnaké hodnoty. Ľudia, ktorí sú na dosiahnutie svojich cieľov ochotní páchať násilie alebo nerešpektujú akékoľvek zákony alebo mravné zásady. A tých rozhodne citlivým prístupom neodradíte. Skôr naopak, ich sebavedomie bude iba stúpať.

Ak nebudú mať k dispozícii strelnú zbraň, zaútočia nožom, palicou, kameňmi alebo akýmkoľvek dostupným prostriedkom. Ak nič iné, stačí sadnúť do auta a aj pri neveľkej rýchlosti napáchať veľké škody. O nelegálnom obchode so zbraňami ani nehovoriac.

Zbraň je vždy iba prostriedok alebo nástroj

Zbraň je iba prostriedok alebo nástroj. Sama neurobí nič. Nevyberie sa z trezoru na ulicu, nenamieri sa na človeka ani nepôjde páchať násilie. Ale rovnako ani sama nikoho neobráni.

Veľa predsudkov je založených na chýbajúcej skúsenosti, z čoho pramenia názory, že manipulácia = ublíženie na zdraví, prípadne smrť. Áno, ak nevieš bezpečne ovládať zbraň, je dosť možné, že niekomu ublížiš. Rovnako sa to však dá povedať aj so šoférovaním auta. Pred autoškolou majú ľudia často strach zo šoférovania, avšak dobrí inštruktori vás naučia o autách všetko potrebné, aby ste jazdili bezpečne. A s ďalšími a ďalšími najazdenými kilometrami postupne opadne strach, zlepšia sa reflexy, schopnosť ovládať auto aj v kritických situáciách, ktoré boli predtým stresové, ktorých sa báli alebo kvôli nim nechceli šoférovať.

Jediný rozdiel je tak v schopnostiach a vedomostiach. Rešpekt je dôležitý, ale strach je obmedzujúci. Kurz streľby je to, čo Ti pomôže odbúrať zbytočný strach.

Ak Ťa problematika strelných zbraní zaujíma viac, pozri si aj stránky združenia vlastníkov strelných zbraní https://legistelum.sk/.

Obranná streľba - puška - pištoľ -videá