Foto z kurzu obrannej streľby s puškou 1 052022

Tentokrát sme sa zamerali na obrannú streľbu s puškou. Opäť sme sa zišli na strelnici v Zohore v super partii strelcov, ktorí si prešli všetky základy – od bezpečnej manipulácie, cez rýchle nahadzovanie a mierenie na cieľ, riešenie závad, usporiadanie výstroje…

Kurz obrannej streľby s puškou 1

6 hodinový intenzívny kurz je určený pre záujemcov o obrannú streľbu z dlhej guľovej zbrane (samonabíjacia puška), jej bezpečné a efektívne využitie. Na vstupnom kurze obrannej streľby si prejdeme detaily k funkcii samonabíjacej pušky a bezpečnostných zásadách nevyhnutných pri manipulacii so strelnými zbraňami. Oboznámiš sa s výstrojom a vybavením potrebným pri použití zbrane alebo pri tréningu.

Kurz je zameraný na získanie základných zručností nutných pri použití zbrane s dôrazom na jednoduchosť a efektivitu prevedenia, ktorá skracuje rozhodovací proces pri jednotlivých úkonoch. Rôzne typy zbraní a individuálne danosti jednotlivcov sa môžu líšiť, avšak princípy efektívneho použitia zbrane ostávajú rovnaké.

Osvojíš si predpoklady a zručnosti nevyhnutné pre efektívne a bezpečné ovládanie zbrane. Preveríš a zlepšíš si vlastné schopností pri používaní zbrane. Zautomatizuješ si niektoré úkony a pochopíš princípy obrannej streľby pri využití dlhej zbrane – samonabíjacej pušky. Súčasťou kurzu je strelecká optimalizácia pomeru medzi rýchlosťou a presnosťou.

Chceš sa naučiť strieľať – bezpečne, efektívne a pod dohľadom skúsených inštruktorov? Vyber si ideálny kurz pre Teba!