Foto z kurzu FPOS pre 2. brigádu vzdušných síl OSSR 102022

Na dva turnusy k nám zavítali zdravotníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Prvá skupina z 2. brigády vzdušných síl Zvolen mala početné ženské osadenstvo, ale to v žiadnom prípade neznamenalo nejaké úľavy v tréningu alebo pripravených simulačných scenároch.

Kurz FPOS – First Person On Scene / CFR – Civilian First Responder

Nie je iba o poskytovaní pomoci v krízových situáciách. Je o schopnosti použitia rôznych techník zastavenia masívneho krvácania, zaistenia dýchacích ciest, zabezpečení dýchania, krvného obehu a ďalších zranení v situáciách, kedy je pomoc iných záchranných zložiek nedostupná.

First Responder je v našom ponímaní osoba, ktorá má znalosti z oblasti bezpečnosti, vie vyhodnotiť situáciu, zvážiť riziká a zároveň dokáže poskytnúť ošetrenie základnými aj pokročilými technikami a vybavením. Kurz First Person On Scene je neporovnateľný s inými kurzami “prvej pomoci” kdekoľvek na Slovensku.

Kurzy FPOS First Person on Scene / CFR Civilian First Responder

Chceš o poskytovaní prvej pomoci v krízových prostrediach a situáciách vedieť viac? Zúčastni sa niektorého z našich kurzov FPOS alebo CFR.
Podobne ako kurzy TCCC aj tu Ťa naučíme všetko dôležité a zažiješ modelové situácie, kde si všetky postupy vyskúšaš.

Kurzy TCCC CLS Tactical Combat Casualty Care

Ak chceš o téme TCCC Tactical Combat Casualty Care a poskytovaní prvej pomoci vedieť viac, odporúčame Ti zúčastniť sa niektorého z našich kurzov taktickej medicíny. Sú určené pre každého, koho zaujíma taktická medicína, práca ako Combat medic, Combat lifesaver a podobne…
Naučíme Ťa všetko dôležité, vyskúšaš si všetky postupy a zažiješ simulácie, ktoré Ti pomôžu zapamätať si a zvládať postupy aj v stresových situáciách.