Foto z kurzu Civilnej obrannej streľby 2 032022

Streľba v sede, v ľahu, spoza prekážok… to všetko máme na kurze obrannej streľby 2. Klienti sa naučili ako efektívne využívať možnosti prostredia a zasiahnuť cieľ aj v nekomfortných pozíciách.

Kurz civilnej obrannej streľby 2

Pri použití strelnej zbrane nie je vždy možné zaujať ideálnu streleckú pozíciu v stoji. Mnohokrát sa strelec ocitne v situácii, ktorú je nútený riešiť ležiac na chrbte alebo na boku. Veľkú výhodu pri ochrane života môže poskytnúť pevná prekážka medzi obrancom a útočníkom, ktorá v prípade ozbrojeného konfliktu dokáže zadržať strely.

Kurz je zameraný na zvládnutie streľby a manipulácie so zbraňou v neštandardých streleckých pozíciách, na rýchle zaujatie týchto pozícii a zmeny polôh. Druhá polovica kurzu je venovaná streľbe spoza krytov a tiež pravidlám a princípom platným pri ich využívaní.

Pochopíš dôležitosť využívania prekážok a krytov k zvýšeniu vlastnej bezpečnosti a efektivity. Osvojíš si streľbu a ovládnie zbrane v rôznych neštandardných polohách. Precvičíš si nielen to, ako rôzne pozicie zaujať, ale tiež ako čo najefektívnejšie pozície meniť.

Chceš sa naučiť strieľať – bezpečne, efektívne a pod dohľadom skúsených inštruktorov? Pre účasť na kurze NIE JE nutné vlastniť zbrojný preukaz!

Registrácia na kurz civilnej obrannej streľby: respondacademy.sk/kurzy/kurz-civilnej-obrannej-strelby-2

Chceš získať zbrojný preukaz? Pozri si aj naše video ako na to: