Foto z kurzu Civilnej obrannej streľby 1 052022

Aj v máji sme zorganizovali ďalší kurz Obrannej streľby s pištoľou pre začiatočníkov. Rovnaký kurz nás čaká ešte v júni, prihlásiť sa môžeš aj keď nemáš zbrojný preukaz.

Kurz civilnej obrannej streľby

6 hodinový intenzívny kurz je určený pre záujemcov o streľbu z krátkej guľovej zbrane (samonabíjacia pištoľ), jej bezpečné a efektívne využitie. Na vstupnom kurze obrannej streľby si prejdeš detaily k funkcii samonabíjacej pištole a bezpečnostných zásadách nevyhnutných pri manipulácii so strelnými zbraňami. Oboznámiš sa s výstrojom a vybavením potrebným pri nosení zbrane alebo pri tréningu.

Kurz je zameraný na získanie základných zručností nutných pri použití zbrane s dôrazom na jednoduchosť a efektivitu prevedenia, ktorá skracuje rozhodovací proces pri jednotlivých úkonoch. Rôzne typy zbraní a individuálne danosti jednotlivcov sa môžu líšiť, avšak princípy efektívneho použitia zbrane ostávajú rovnaké.

Súčasťou kurzu je strelecká optimalizácia pomeru medzi rýchlosťou a presnosťou. V prípade závady na strelnej zbrani si nacvičíte postupy k jej rýchlemu odstráneniu.
Kurz nie je fyzicky náročný, avšak bude vyžadovať plné sústredenie.

Chceš sa naučiť strieľať – bezpečne, efektívne a pod dohľadom skúsených inštruktorov? Pre účasť na kurze NIE JE nutné vlastniť zbrojný preukaz!

Registrácia na kurz civilnej obrannej streľby: respondacademy.sk/kurzy/kurz-civilnej-obrannej-strelby-1

Chceš získať zbrojný preukaz? Pozri si aj naše video ako na to: