Ako vybrať slúchadlá na strelnicu

Slúchadlá na strelnicu – nutnosť alebo módny doplnok?

Ak si nechceš pri streľbe poškodiť sluch, určite by si mal na strelnici používať relevantnú ochranu. Buď môžeš hluk výstrelu znížiť použitím tlmiča, alebo si kúpiš ochranu sluchu. To sú kvalitné strelecké slúchadlá na strelnicu. Nadmerný hluk môže totiž vážne poškodiť tvoj sluch. Jeden alebo aj viac výstrelov môže zapríčiniť prasknutie ušného bubienka, narušiť funkciu slimáka alebo poškodiť sluchový nerv. A to samozrejme nechceš aby sa stalo.

Témou výberu vhodného tlmiča, ktorý je po novele zákona o zbraniach a strelive možné kúpiť a používať už aj na Slovensku sa v tomto videu nebudeme vôbec zaoberať. Odporučím Ťa na webové stránky Legis telum, čo je združenie vlastníkov strených zbraní. Nájdeš tam kopec zaujímavého čítania a k téme tlmičov si určite pozri článok Pár rád k tlmičom hluku od  Ľuda Miklánka. 

Vo videu sa dozvieš:

  • investícia môže byť 50 centov ale aj viac ako 600€ za strelecké slúchadlá na strelnicu
  • aký je rozdiel medzi aktívnymi a pasívnymi slúchadlami
  • na čo dávať pozor ak si budeš kupovať štuple do uší
  • čomu sa vyhnúť pri lacných streleckých slúchadlách
  • čo Ti dokáže zvýšiť komfort pri dlhom nosení streleckých slúchadiel
  • ako funguje elektronika pri aktívnej ochrane
  • a veľa ďalšieho…

Chceš sa naučiť ako bezpečne a efektívne používať strelné zbrane?

Poď na naše kurzy obrannej streľby! Sú dostupné aj pre úplných začiatočníkov a nemusíš pritom vlastniť ani svoju zbraň alebo mať zbrojný preukaz. Kurzy obrannej streľby v Respond Academy organizujeme spolu s inštruktorom Mirom z CWS Tactical. Bohaté skúsenosti nadobudol vo Francúzkej cudzineckej légii. Pôsobil v 2 Regimente ako veliteľ horskej zásahovej jednotky GCM (Groupement de Commandos de Montagne) a počas takmer 20 rokov trvajúcej služby absolvoval nasadenie v operáciach vo viacerých krajinách sveta (Juhoslávia, Stredná Amerika, Afganistan…). Pôsobí nielen ako inštruktor streleckých kurzov, kurzov prežitia CWS Tactical, ale zároveň poskytuje svoje vedomosti mierovým silám Spojených národov v Afrike. 

Kurzy obrannej streľby môžeš absolvovať s pištoľou alebo s puškou

Video si môžeš priamo pozrieť aj na Youtube tu: https://www.youtube.com/watch?v=UJAy6ewNGlg

Ďalšie naše videá nájdeš na našom Youtube kanály tu: https://www.youtube.com/RespondAcademy